Tikriausiai nėra tokio statistinio rodiklio, kurį interpretuoti būtų išrasta tiek skirtingų būdų, kaip “Assist Ratio”. Visos teorijos bando atrasti geriausią būdą pamatuoti žaidėjo galimybes perduoti kamuolį, tačiau kiekviena tų teorijų turi kažkokių skirtumų ir būdų tai matuoti skirtingai.

TOP 20 žaidėjų pagal Rez. Perdavimus Eurlyga Rezuktatyvūs perdavimai ATO JH

Šiandien mes apžvelgsime tik dvi iš tų teorijų. Bandysime jomis nustatyti šio sezono geriausius žaidėjus šioje srityje.

ATO Reitingas

Pirmasis, tai seniausiai naudojamas ir labiausiai paplitęs ATO reitingas. Tai yra rezultatyvių perdavimų ir padarytų klaidų santykis. Kai žiniasklaida bando įvertinti žaidėjo kamuolio valdymo ar perdavimo galimybes, jie dažniausiai pasirenka šį būdą. Šioje teorijoje daroma prielaida, kad teigiama rezultatyvaus perdavimo vertė yra lygi neigiamai klaidos vertei. Tačiau tai nėra visiškai teisinga, ši teorija atlygina labiau už klaidos vengimą, nei asistavimą, kol išlaikysite vardiklį mažą, net keli rezultatyvūs perdavimai suteiks jums pakankamai gerą ATO reitingą. Jis tapo popluliarus dėl ypatingai paprasto skaičiavimo būdo – (Rezultatyvūs Perdavimai/Klaidos).

ATO Reitingo Lyderiai
Eurloyga ATO
JH Reitingas

Antroji teorija, tai John Hollinger, buvusio ESPN analisto, šiuo metu einančio Memphis Grizzlies krepšinio operacijų viceprezidento pareigas, atrastas skaičiavimo būdas. Jo teigimu teorija parodo žaidėjo pozicijų, kurios baigiasi rezultatyviu perdavimu, procentinę išraišką. Iš esmės, tai ne tik matuoja žaidėjo galimybęs atlikti rezultatyvius perdavimus ar išvengti klaidų, bet ir jo asistavimo tendecijas, susiejant su metimų tendencijomis.

(Rezultatyvus Perdavimas* 100) /  (FGA + (FTA * 0.44) + Rezultatyvus Perdavimas+ Klaidos)

JH Reitingo Lyderiai
Eurloyga JH

Yra ir daugiau taisyklių bei skaičiavimų. Jeigu rasime užtektinai duomenų bandysime juos pateikti vėliau.

Žemiau pateikiame lentelę su Kauno Žalgirio žaidėjų duomenimis bei apskaičiuotais ATO ir JH reitingais:

zalgiris ATO

Pagal ATO reitingą Žalgirio komandoje lyderis yra Thomas Walkup, nedaug nuo jo atsilieka Nate Wolters. Pagal JH reitingą pirmauja Derrick Walton Jr, tačiau jis sužaidė tik vienas rungtynes, tad išvadas daryti dar ankstoka. Iš senbuvių didžiausią reitingą turi Marius Grigonis, visai šalia jo yra tie patys Thomas Walkup ir Nate Wolters.


Kuri teorija atrodo geresnė jums?

Loading ... Loading ...

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *