Sveiki!

Nusprendėme išbandyti gana dažnai futbolo rezultatus spėti naudojamą Puasono skirstynį.

Mes bandysime pritaikyti jį Eurolygos rungtynių prognozėms ir pažiūrėsime, kokį galutinį rezultatą gausime.

Šie skaičiavimai yra grynai matematiniai, paremti paskutinių 3 sezonų Eurolygos svetainėje pateiktais duomenimis. Todėl, tokios komandos kurios nežaidė Eurolygoje per šį laikotarpį neturi jokių duomenų, joms priskyrėme 60 pelnytų taškų ribas.

Čia nėra atsižvelgiama į žmogiškuosius faktorius (traumos, žaidėjų nuotaikos, įgauta forma ir t.t).

Ateityje bandysime ištobulinti šią teoriją ir stengtis pateikti tikslesnius spėjimus.


Žemiau pateikiame pirmojo Eurolygos turo, mūsų modelio suskaičiuotus, baigties rezultatus.

1 EUROLYGOS TURASsportoanalitika.lt rezultatu spejimas eurolyga 1 turas

Pasibaigus pirmajam Eurolygos turui, pateikiame lentelę su savo spėjimas bei galutiniais rezultatais.

Iš aštuonių vykusių rungtynių tiksliai pateikėme septynias komandas, kurios laimės. Vienerių varžybų skirtumas buvo nustatytas tiksliai, dar trijų pateikta su ne didesne, nei 1-5 taškų paklaida.
Spalvų kodas:


Žemiau pateikiame antrojo Eurolygos turo, mūsų modelio suskaičiuotus, baigties rezultatus.

2 EUROLYGOS TURASeurolyga prognozes zalgiris

Vėlgi daugiausiai klaustukų dėl naujų Eurolygos komandų, kurios dar neturi didelės istorijos. Dar kartą primename, kad tai yra grynai matematiniai skaičiavimai atsižvelgiant į komandų praeities rezultatus išvykose ar namuose, komandų pelnomus bei praleidžiamus taškus išvykų/namų rungtynėse bei penkių rezultatyviausių žaidėjų vidurkius. Lauksime rezultatų ir žiūrėsime ar šie spėjimai bus sėkmingi.

2 turas mums nebuvo sėkmingas. Tik 50% mūsų sumodeliuotų baigčių pasiteisino. Nei vienas skirtumas tarp komandų nebuvo nurodytas tiksliai. Tačiau malonu tai, kad Žalgiris paneigė skaičių prognozuotą baigtį ir iškovojo pergalę.


Tikimės, kad trečias turas bus sėkmingesnis mūsų mechanizmui, juolab, kad šiek tiek pakeitėme skaičiavimo algoritmą. 


3 EUROLYGOS TURAS

Trečias turo rezultatas yra panašus į pirmojo. 75% rungtynių baigčių yra tiksliai nustatytos, vienų rungtynių skirtumas prognozuotas tiksliai. Manau Olympiakos pralaimėjimas namie buvo netikėtumas šiame ture.


4 EUROLYGOS TURASeurolyga - prognoze - ketvirtas turas

Ketvirtas turas mūsų modeliui buvo panašus į antrąjį. Atspėta 50% rungtynių baigčių, nei vieno tikslaus skirtumo tarp komandų. Bendras keturių turų spėjimų rezultatas yra – 65% tikslių rungtynių baigčių. 


5 EUROLYGOS TURASEurolyga - 5 turas - sportoanalitika.lt

Penktasis turas buvo sėkmingas mums, jo metu tiksliai nustatėme visų 8 rungtynių nugalėtojus. Deja, bet nei vienas skirtumas tarp komandų nebuvo tiksliai nurodytas. Arčiausiai tikslo buvo nurodytas Armani ir Efes rungtynių skirtumas, kurio paklaida buvo tik vienas taškas. Bendras penkių turų spėjimų rezultatas yra – 72,5%.


6 EUROLYGOS TURAS6 Eurolygos TUras

Jeigu praeitame ture daugiau pergalių buvo prognozuojama namų komandoms, tai šiame rezultatai pasiskirsto po lygiai. Matome kelis prognozuojamus rezultatus, kurie neatrodo tokie tikėtini, kaip 20 taškų Chimki pergalė prieš Barcelona, arba 16 taškų skirtumas tarp Panathinaikos ir Olympiakos. Galbūt skaičiai neklysta ir išvysime triuškinančias šių komandų pergales.Tikėjomės Bayern pergalės, tačiau tikriausiai niekas negalėjo pagalvoti, kad ji bus iškovota 46 taškų skirtumu, panašiai buvo ir su Real pergale. Galbūt šiek tiek netikėta buvo Bracelona pergalė išvykoje, žinant, kad pastaruoju metu išvykose ji neblizgėdavo ir tikrai atrodė, kad Baskonia pajėgi namie nukauti Fenerbahce. Tikslūs spėjimai viso sezonu metu – 72,9%


7 EUROLYGOS TURAS7 Eurolygos Turas

Šis turas kelia kiek daugiau abejonių. Ar Žalgiris tikrai pajėgus nukautai įsibėgėjusią Barceloną? Ar šlubuojantis Maccabi sugebės įveikti namie pakiliai žaidžiančius Las Palmo krepšininkus? Ar Darussafaka sugebės atsigauti po praėjusios savaitės smūgio ir garbingai kovoti su Milano komanda?

7 Turas nebuvo pats sėkmingiausias. Pavyko nustatyti tik 50 % baigčių. Bendras rezultatas nukrito iki – 69,6%.


8 EUROLYGOS TURAS8 Eurolygos TUras

Laukia dviguba savaitė. Tokių savaičių metu galima tikėtis netikėtumų, dėl nuovargio ir įtempto tvarkaraščio. Mūsų modelis šiam turui rodo daug didelių skirtumų tarp komandų. Galbūt ir galima manyti, kad Fenerbahce ar Anadolu Efes įveiks savo priešininkus tokias skirtumais, tačiau Chimki vargu ar laimės 30 taškų skirtumu prieš, pergalės skonį pajutusią, Buducnost. Įdomus faktas, kad šį kartą, prognozuojamos visų namų komandų pergalės.


Prašome pateikite savo nuomonę, ar jums atrodo, kad šis modelis bus tinkamas?

Ar jums atrodo, kad šis modelis tiks Eurolygai?

Balsavimo rezultatai

Loading ... Loading ...

groovyheroes.lt

Categories: Prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *